Вівторок, 16.04.2024, 02:25

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » пенсія по втраі годувальника
17:37
пенсія по втраі годувальника
В нашій сім`ї помер батько в віці 65 років(помер від загального захворювання) , на даний час ми з мамою проживаємо разом і прописані вдвох , мати пенсіонер по віку , я отримую пенсію по інвалідності (ІІ група, інвалідність настала після досягнення 18 років) і зареєстрований підприємцем. В Пенсійному фонді ми взнали , що маму можна перевести на батьківську пенсію (в розмірі 50%-по втраті годувальника).Питання чи можливо нам згідно Законів України оформити 100% батьківської пенсії ,чи тільки 50% на мати.
Ст. 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності (від 2 до 5 років - залежно від віку померлого годувальника), а в разі смерті пенсіонера або осіб, які померли (загинули) в період проходження строкової військової служби - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника
(Згідно зі ст. 37 Закону пенсія у зв’язку з утратою годувальника призначається у розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї - 50 % пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї - 100 % пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками).
Категорія: Соціальне забезпечення | Переглядів: 621 | Додав:
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0