Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, знайти відповідь на запитання. Мені 27 років, народилась і проживаю в м. Киеві. Три місяці назад мені зробили операцію: тотальна тиреоідектомія з приводу раку. Через два дні лягаю в лікарню для опромінення. Районний лікар-онколог каже, що після опромінення будемо подавати документи на інвалідність. Чи маю я право встановити причинний зв'язок між інвалідністю з приводу раку щитовидної залози та Чорнобильською катастрофою, якщо зараз не маю статусу особи потерпілої від ЧАЕС, проте в дитинстві мала посвідчення дитини, постраждалої від аварії на ЧАЕС серії "Д" за критерієм "опромінення щитовидної залози"? Адже, згідно Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме статті 12 (Встановлення причинного зв'язку між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою): На встановлення причинного зв'язку між погіршенням стану здоров'я і встановленням інвалідності та наслідками Чорнобильської катастрофи мають право особи, яким після досягнення повноліття не буде надано відповідно до частини першої статті 11 цього Закону статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з числа: - зазначених у пункті 2 статті 27 цього Закону; - народжених після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих, або матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих; - хворих на рак щитовидної залози. Чи не стане на заваді встановлення такого зв'язку той факт, що у лікарняних листках вказується, що причина непрацездатності "загальне захворювання - 1", а не "наслідок на ЧАЕС - 3"? Також підкажіть, будь ласка, процедуру встановлення зв'язку інвалідності з ЧАЕС, можливо є якісь тонкощі? Щиро вдячна за увагу і Ваші відповіді.
|