Вівторок, 16.04.2024, 11:34

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » АЛІМЕНТИ
20:57
АЛІМЕНТИ
Подскажите, я выплачивал алименты сыну, до достижения им 18 лет. В связи с продолжением обучения в техникуме получено исковое заявление о возобновлении выплат алиментов. Сын учится в техникуме, на 2-м курсе. Как указано в исковом заявлении, срок обучения составляет 2 года 10 месяцев. Могу ли я, в судебном порядке, обязать истца (мать ребенка) периодически (семестр, учебный год) предоставлять на мое имя справку о том, что сын действительно является студентом учебного заведения. Имею ли я право прекратить выплату, если он будет отчислен или призван в армию и какая процедура прекращения выплат.
Имеет ли право истица требовать от меня, в судебном порядке, предоставлять справку с места работы о моем заработке, если отчисление алиментов происходит на основании судебного решения и производятся через бухгалтерию предприятия?
Категорія: Сімейне право | Переглядів: 1155 | Додав: | Теги: аліменти на навчання, аліменти, аліменти на повнолітнього
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
0  
1 msmweb   (28.10.2010 16:06) [Материал]
1. Відповідно до ч. 2 ст. 199 Сімейного кодексу України (далі - СК), право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Проте, згідно ч. 2 ст. 188 СК, батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Таким чином, у разі припинення навчання сина достроково Ви повинні звернутись до суду з позовом про звільнення від утримання.
2. Щодо надання довідки. Вам потрібно під час судового розгляду справи клопотати суд про вирішення цього питання при винесенні рішення.
3. Довідку про доходи з місця роботи скоріше за все витребує у Вас сам суд, оскільки при визначенні розміру аліментів він (суд) повинен врахувати матеріальне становище та стан здоров'я платника аліментів (згідно ч. 1 ст. 182 СК).

4. Окрім наведеного Вами в питанні, врахуйте також, що:
Ст. 199 СК (ч. 1): 1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у
зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані
утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони
можуть надавати матеріальну допомогу.

Ст. 200 СК: 1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у
твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу)
платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182
цього Кодексу.
2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд
бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків
,
своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Ст. 182 СК: 1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних
чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.
2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути
меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини
відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184
цього Кодексу.
Ст. 184 СК: 1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Якщо Вас влаштовує відповідь на питання, будь-ласка, проголосуйте в опитуванні, або відпишіть в гостьовій книзі.


При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0