Неділя, 21.04.2024, 10:17

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » аліменти
09:52
аліменти
5 років тому подаючи на розлучення я подала й на аліменти позов. Суд ухвалив та присудив 299.30 грн. Після чого колишній чоловік(Олексій) став в центер зайнятості, як безробітній. В продовж року мені надходили аліменти в розмірі 38 грн.(на сина Андрія). Після того на протязі чотирьох років не копійки. Два роки тому вийшла заміж за иншого, в нас є спільна дитина, Андрій живе з нами.Пізніше я пишу заяву що б Олексія притягнули до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.(Заборгованість майже 12 тис. грн.) потім мені надходить лист.
цитую...
ти мене вже достала, шоб в тебе не вознікали дурні мислі в голові і єслі ти не забереш заяву то я собераю документи по поводу дальнєйшого проживання Андрюхи . Я маю таке право як і ти . Отвітиш ще і за моральний ущерб який ти нанесла мені. Єслі ти не в состоянії содержати малого то йому там не місто . ДУМАЙ.
Хочу зазначити що на протязі чотирьох років Олексій не цікавився дитиною взагалі. Що мені робити...
Категорія: Сімейне право | Переглядів: 871 | Додав:
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
0  
2 Yurist   (08.12.2011 19:15) [Материал]
Якщо Вам допомогла дана консультація, будь-ласка, оцініть її.

0  
1 Yurist   (08.12.2011 19:09) [Материал]
--------
Відповідно до ст. 141 "1) Мати, батько мають рівні права та обовязки щодо дитини.... 2) Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на їхній обсяг прав і не звільняє від обовязків щодо дитини".
--------
Батько дитини був зобовязаний на підставі рішення суду і цілком обгрунтовано сплачувати аліменти. Це його обовязок. Крім того, якщо протягом певного часу він ухиляється він сплати аліментів то передбачена кримінальна відповідальність.

ВАШІ СИЛЬНІ СТОРОНИ:
1) Кожні його наступні любі дії будуть погіршувати його репутацію та становище і це може бути використане проти нього у суді, а саме:
а) відповідно до ст. 164 “Кримінального Кодексу України” за злісне ухилення від сплати встановлених за рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).... карається.... обмеженням волі на строк до 2-х років”, а повторне порушення цієї статті карається обмеженням волі до 3-х років.
Ключовим поняттям у даній статті є “злісне ухилення” від сплати аліментів. Доказами можуть буди довідки від виконавчої служби, а ТАКОЖ ЦЕЙ ЛИСТ, оскільки в ньому він зазнає в основному СВОЮ ПРИНЦИПОВУ ПОЗИЦІЮ щодо несплати аліментів, але ніяк не своє сктутне матеріальне становище або інші оставини матеріального характеру. ТАКИМ ЧИНОМ бувший соловік ніби сам підписався під свідченнями проте себе і це ви можете використати під час спілкування з ним.
2) Можете сказати, якщо він буде погрожувати вам, то ви подасте додатковий позов в суд про стягнення неустойки, пені за несплату аліментів – 1% від суми боргу за кожен день прострочки. За 4 роки виходить дуже кругленька сума. ТАКИМ ЧИНОМ його забовязання не зникають, а тільки збільшуються.
3) Для того, щоб він забрав о себе дитину мусить бути розглянутий позов у суді “Про встановлення місця проживання дитини”, а це питання розглядається за участю Органу опіки та піклування. Суд візьме до уваги матеріальне становище батька. АЛЕ якщо він на протязі такого тривалого часу не сплачував аліменти, то питання поліпшення житлових і життєвих умов для дитини – це нонсенс. Суд навряд чи прийме рішення про встановлення факту проживання дитини з батьком, адже мають бути ВАГОМІ причини щодо постановення такого рішення. Крім того, якщо дитині виповнилось 10 років, то її думка також береться до уваги, якщо 14 років – думка дитини є ключовою. (ст. 160 Сімейного Кодексу України).
3) Якщо він далі буде діяти у тому з дусі (не допомагати дитині і тиснути на вас) – можна ставити питання про позбавлення його батьківських прав.
4) Якщо він далі буде продовжувати у тому ж дусі - можна ставити питання про повторне притягнення його до кримінальної відповідальності.

ТАКИМ ЧИНОМ, вищенаведені тези можуть використані у спілкуванні з батьком. Крім того слід таком йому сказати, що єдиний для нього вихід є почати платити аліменти, оскільки всі його БУДЬ-ЯКІ дії, в тому числі по залякуванню вас є діями не на його користь, суд НЕ прийме рішення про передачу йому дитини, оскільки у Вас вже Є достатньо доказів, щоб це довести у суді.

При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0