Здравствуйте. Я жила в гражданском браке 1 год, и у нас родился ребенок. Когда ребенку было 2 месяца я ушла от его отца. Отец ребенка не видит и его жизнью не интересуется. Сейчас ребенку 1.6 года. Мне его необходимо прописать (ранее он прописан не был, так как не было такой возможности), и его отца необходимо согласие о том что он не против прописки ребенка по моему месту жительства, но отец ребенка не берет телефон (хотя знает что он него надо), а другого способа связи с ним у меня нет. Как мне быть в такой ситуации, и куда стоит обращаться. могу ли я обратится о лишении его родительских прав?
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться. Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
Відповідно до п. 16 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» № 3 від 30-03.2007 року, ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову вихованні; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст, 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт: [ Реєстрація | Вхід ]