Неділя, 20.05.2018, 12:59

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » оформлення документів державним нотаріусом
10:23
оформлення документів державним нотаріусом
Доброго дня!

Після смерті дідуся згідно заповіту мені належить його будинок, та моїй тітці - земельний пай та ощадні книжки. Тітка є пенсіонером по віку. Вона подала заяву до нотаріуса, що вона претендує на частину мого спадку по заповіту, адже вона є пенсіонером.
Уже пройшло декілька місяців та нотаріус не оформляє документів на спадщину. Говорячи, що я повинна звертатися в суд, для вирішення питання - правомірна ця заява чи ні. Лише згідно рішення суду - нотаріус буде оформляти документи по заповіту.

Підкажіть чи справді обовязково звертатися в суд у моїй ситуації? Невже ж заповіту не достатньо для розподілу майна?

Спасибі!
Категорія: Спадкування | Переглядів: 293 | Додав:
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
1 AGrozZ   (29.09.2011 10:48)
Згідно п.1 ст. 1241 ЦКУ Ваша тітка (я так розумію - донька Вашого дідуся), якщо її не згадали у заповіті але на час відкриття спадщини вона вже була пенсіонеркою, має право на 1/2 частки спадщини, яку вона б отримала за законом. Тобто, Якщо у Вашого дідуся було двоє дітей, то за законом тітка отримала б половину майна. В даному ж випадку, вона має отримати 1/4 частину вартості всією спадщини. Тож якщо вартість земельного паю та книжок дорівнює або перевищує вартість всього майна в цілому, то вона на будинок прав не має. Якщо ж ця вартість менша, то вона має право на ту частину будинку, яка зрівняє вартість успадкованого нею майна до 1/4.
Що ж до суду - Вам звертатися до нього не потрібно. Нотаріус має розподілити спадщину самостійно, через 6 місяців після смерті Вашого дідуся. І вже в тому випадку, якщо хтось із спадкоємців буде з рішенням нотаріуса не згоден, то матиме право звернутися до суду.

При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0