![](https://1174293169.uid.me/avatar.jpg)
Чинним законодавством передбачені порушення не майнових прав, а саме: згідно ст. 281 ЦК України “Фізична особа має право захищати своє життя та здоров*я, а також життя та здоров*я іншої фізичної особи від протиправних посягань будь-якими засобами, не забороненими законом.”, в статті ст.288 ЦК України вказано, що “Фізична особа має право на свободу. Забороняються будь-які форми фізичного чи психічного тиску на фізичну особу, вчинення інших дій, що порушують право на свободу, статтею 289 ЦК України передбачено, що“Фізична особа має право на особисту недоторканість. Фізична особа не може бути піддана катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижу її гідність, поводженню чи покаранню.”, стаття 311 ЦК України визнає право на недоторканість житла фізичної особи.
Але зважайте на наступне: Примусове лікування від психічних розладів, за нашим законодавстом, можливе лише після відповідної заяви до суду лікаря-психіатра, з отриманням згоди на таке лікування від прокуратури. Щодо заборони наближатися до особи, то такого виду відповідальності за правопорушення в нашій країні не існує, і жоден суд таку позовну вимогу не задовольнить.
Таким чином, єдиним способом отримати захист від влади у такій ситуації - це, як не сумно, дочекатися скоєння правопорушення, передбаченого законодавством, і звернутися до правоохоронних органів. Наразі Ви можете лише написати заяву з проханням порушити кримінальну справу за ст. 182 ККУ "Порушення недоторканності приватного життя", але саме Вам потрібно буде доказувати, що таке порушення відбулося (шукати свідків, докладати фото- та аудіозаписи тощо). Як показує практика, за такі справи МВС береться дуже неохоче.