Вівторок, 21.11.2017, 23:43

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » Виїзд неповнолітньої дитини за кордон
21:07
Виїзд неповнолітньої дитини за кордон
Доброго дня!
У мене таке запитання: наша сім"я має намір виїхати за кордон на постійне проживання, від першого шлюбу у мене є дитина, якій на момент виїзду виповниться 16 років. Чи потрібен дозвіл батька дитини на виїзд?
І чи потрібна нотаріально оформлена згода самої дитини на виїзд? Цитата з Правил... "у разі виїзду з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років - їх згода, оформлена письмово і засвідчена нотаріально".
Вдячна за відповідь!
Категорія: Сімейне право | Переглядів: 663 | Додав:
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
1 Jumana   (11.04.2011 07:37)
Згідно ч.2 ст.4 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні зазначаються відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дітей віком від 14 до 18 років). За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Проїзний документ дитини видається органами внутрішніх справ за місцем проживання.
Проїзний документ на дитину оформляється терміном на три роки або до досягнення нею 18-річного віку. Виїзд з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років може бути здійснено лише за їх згодою, оформленою письмово і нотаріально засвідченою. За видачу проїзного документа дитини державне мито не справляється.

Тобто:
1) якщо батько дитини не надає згоду на виїзд за кордон, Ви можете отримати цей дозвіл через рішення суду;
2) діти віком від 14 до 18 років, повинні надати письмову згоду, завірену нотаріально, про те, що вони згідні з виїздом за кордон.


При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0