Субота, 18.11.2017, 09:25

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » Выгоняют на улицу.
13:12
Выгоняют на улицу.
Добрый день.
Есть 3-комн. квартира. Мать пытается выгнать сына.
Сын в даной квартире проживает с начала ее получения в 1990 году (получал от работы отчим, который умер в 2008). Квартира приватизированна. Но сын в приватизации не брал участия - ему было 6 лет и мать посчитала нужным не давать ему право на приватизацию. Прописан был вместе с матерью и отчимом (не усыновлен отчимом) с 1990 года по август 2010 года (шантажом и угрозами заставили выписаться, но выгонять стали только сейчас - в конце декабря 2010).
Мать после смерти мужа (отчима сына) привела в квартиру сожителя, с которым оформила сделку ПРОДАЖА квартиры. Когда они осуществляли эту сделку для того, чтобы было легче выгнать сына, то на тот момент в квартире были прописаны: мать, сын и материна мать. Мать и ее мать остались прописанными в квартире, ведь сына удалось шантажом выписать. Вчера сожитель матери стал вести себя неадекватно и выгонять сына с его беременной женой на улицу, сказал, что после 1 января закроет дверь и выкинет вещи.
Сына все знают как порядочного человека, в скандалы он не вступает, поднять руку на сожителя матери не может.
1. Как ему защитить свои права?
2. Может ли мать с сожителем выгнать своего сына на улицу вместе с его беременной женой в зимнее время года?
3. Можно ли восстановить прописку в квартире? Как?
4. Правомерна ли была сделка с оформлением продажи квартиры для того, чтобы выгнать сына (ведь как только выгонят его, то переоформят снова на мать.
Пожалуйста, подскажите, как быть?
Категорія: Житлове право | Переглядів: 603 | Додав:
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
2 msmweb   (04.01.2011 17:44)
Таким чином, виселити можна лише в судовому порядку, проте відповідно до наведених норм законодавства, він має право продовжувати користуватись приміщенням. а тому і для суду є аргументи, щоб відстояти свою позицію.
Щодо прописки - прописати його знову може лише власник квартири.
Якщо мати була повноправною власницею майна - вона цілком мала право розпоряджатись квартирою на свій розсуд - в даному випадку укласти договір купівлі-продажу.

1 msmweb   (04.01.2011 17:34)
1. Відповідно до Житлового кодексу:
Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)
Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно.
Члени сім'ї власника будинку (квартири) зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі в витратах вирішуються в судовому порядку.
До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням . У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.
Стаття 157. Виселення членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)
Членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу. Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.
ч. 2-3 статті 64: до членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач та члени його сім'ї .
ч. 1 статті 116: Виселення без надання громадянам іншого жилого приміщення
Якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0