Вівторок, 13.11.2018, 17:10

Юридична консультація

Юридичні послуги

Юридична допомога

Головна » Здійснення дрібних покупок дітьми.
12:58
Здійснення дрібних покупок дітьми.
З якого віку діти мають право здійснювати покупки і на яку суму?
Категорія: Цивільне право | Переглядів: 447 | Додав:
УВАГА! Адміністрація сайту надсилає відповіді на описані проблемні ситуації (запити) лише на електронну пошту, вказану при подачі заявки. Консультації безпосередньо на сторінках сайту здебільшого не проводяться.
Залишати коментарі може лише адміністратор сайту, зареєстровані користувачі мають змогу редагувати свою заявку.
1 Yurist   (26.09.2011 14:36)
Доброго дня, Цивільним Кодексом передбачено, що особа, яка не досягла 14-ти років може вчиняти дрібні побутові правочини (ст. 31 ЦКУ). Законодавством чітко не передбачено вартісну характеристику "дрібного" побутового правочину, проте логічно воно передбачає задоволення повсякденних потреб. Це можуть бути потреби у їжі, у задоволенні духовних потреб, інформаційних потреб тощо, оскільки кожна людина щодня потребує їжі для підтримання нормального рівня життєдіяльності та здоров’я, багато людей купують собі один або декілька разів на тиждень газету, журнал для задоволення своїх інформаційних, духовних потреб, купівля канцтоварів тощо.
З якого віку особа може вчиняти такі правочини - то це той вік, коли вона може усвідомити свої дії і безпосередньо вчинити цей правочин.
Відповідно до ст. 204 ЦКУ правочин вважається правомірним, якщо його недійсність прамо не встановлена закном або якщо він не визнаний судом недійсним. Крім того, відповідно до ст. 203 ЦКУ особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Таким чином, відповідно до віку дитини встановлюємо той обсяг дієздатності, який вона може мати.
До досягнення дитиною 18-річного віку, якщо відбувається відчуження транспортних засобів або нерухомого майна, то нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювача) або піклувальників та органу опіки та піклування обовязкова! З 14 до 18 років дитина також може безперешкодно розпоряджатися своїм власним заробітком (обмеження щодо розміру сум немає).

При необхідності зареєструйтесь або зайдіть на сайт:
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Архів заявок
Цивільне право
Сімейне право
Спадкування
Трудове право
Соціальне забезпечення
Житлове право
Захист прав споживачів
Земельне право
Господарське право
Податкове право
Банківське право
Кримінальне право
Адміністративне право
Митне законодавство
Процесуальні питання
Інші, не віднесені до перелічених категорій
Наше опитування
Як допоміг наш сайт?
1. на "5"
2. на "4"
3. на "3"
4. на "2"
Всього відповідей: 168
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0